Szukaj na tym blogu

środa, 16 lutego 2011

Kompas

Jeden z moich ulubionych rozkładów Hajo Banzhafa zastosowałam dla B., która chciałaby wiedzieć, co się wydarzy, jeżeli postanowi utrzymać znajomość z przyjacielem, który ostatnio ją zawiódł.


Sedno problemu:
Przyjaciel B. jest w związku, stracił trochę kontakt z rzeczywistością i jeżeli rani B. to wyłącznie z powodu swoich różowych okularów. B. to rozumie, ale nie chciałaby być traktowana jako odskocznia na złe czasy.

To, co nastąpi najpierw:
Przyjaciel B. niefrasobliwie i zupełnie nieświadomy emocji B, będzie nawiązywał z nią kontakt, pisał, dzwonił. Będzie nadal przyjacielski i jako to Paź Buław, czasem chlapnie coś ze szczerego serca zanim pomyśli. ;)

Tak zareagują inni:
Innym, w tym także B., nie będzie się to podobało. Bardzo możliwe, że zirytowana zadziała bez namysłu i zerwie znajomość lub doprowadzi do kłótni. Powinna też uważać na partnerkę Przyjaciela, gdyż jej zazdrość może być wybuchowa.

Wynik:
Przyjaźń przynajmniej na pewien czas zostanie zawieszona. Wisielec daje jednak nadzieję na to, że gdy wszystkie zainteresowane strony wykorzystają ten czas na wyciszenie się i spojrzenie na sprawy z nowej perspektywy, to dalsza znajomość będzie mogła istnieć na nowych zasadach.

2 komentarze:

  1. Właśnie nabyłam książkę tego Pana i będę się edukować :) Proste i czytelne. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Hajo pisał bardzo przystępnie i serdecznie wobec czytelnika. Bardzo żałuję, że już nic nie napisze.
    Pozdrawiam również.:)

    OdpowiedzUsuń