Szukaj na tym blogu

piątek, 8 lipca 2011

Przeznaczenie po raz drugi

Rozkład Mary K. Greer, zainspirowany rozważaniami Dantego, nawiązujący do języka włoskiego.

1 - Czego obecnie chcę? To nasza osobista chęć lub intencja, celowy, świadomy wybór.


2 - Co jest obecnie moją Fortuną?  Fortuna oznacza szczęście w języku włoskim, ale również sugeruje coś  burzliwego i chaotycznego. Bogini Fortuna rzuca się wokół w sposób losowy i nieprzewidywalny. To pokazuje, jakie szanse stoją przed nami.


3 - Jaki jest mój obecny los? Podobne do karmy, FATO (los wł.) zakłada, że ​​wynik jest wynikiem i konsekwencją wcześniejszej, choć czasem nieznanej przyczyny. Obejmuje sumę poprzednich działań i tendencji. Carl Jung zauważył, że "To, czego nie skonfrontujemy w siebie, spotkamy pod postacią losu"
("Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.")

4 - Co jest obecnie moim przeznaczeniem? Destino sugeruje i pociąga za sobą wyższy, boski lub ostateczny cel, do którego jesteśmy zmuszeni przez "coś" lub większą od nas siłę na zewnątrz nas.
 
Mary podaje przykład odchudzania. Chcemy schudnąć, ale los kieruje nas ciągle w stronę restauracji z pysznym jedzeniem. :) Karty pokażą dlaczego tak się dzieje, może mamy ćwiczyć silną wolę a może naszym przeznaczeniem jest bycie grubym, żeby oduczyć się arogancji (to może być rozumiane w nawiązaniu do Karmy).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz